Hallitus 2024

Killan asioita hoitaa hallitus, johon kuuluu vuosikokouksessa valitut puheenjohtaja ja 10 muuta varsinaista jäsentä sekä 5 varajäsentä. Hallituksen toimikausi on vuosikokousten välinen aika. Hallitus valitsee keskuudestaan varapuheenjohtajan sekä ottaa keskuudestaan tai ulkopuoleltaan sihteerin, rahastonhoitajan ja muut tarvittavat toimihenkilöt.


KILLAN HALLINNON JÄSENTEN YHTEYSTIEDOT 
Vuosikokous 21.2.2024 valinnat



Puheenjohtaja ja hallitus 2024:


Martin Saarinen
puheenjohtaja/ordförande
REPLOT
050 5575208 
martin.saarinenms@gmail.com



Hallitusjäsenet:

Mika Ahola
varapuheenjohtaja
Kokkolan ja
Jokilaakson edustaja
ÖJA
045 1112769
mikajahola@gmail.com

Reijo Malkamäki
sihteeri ja rahastonhoitaja
VAASA

0500 450 123
reijo.h.malkamaki@gmail.com
talous@merivartikilta.fi

Pertti Pörsti
varusmestari/rustmästare
VAASA
0400 283015
myynti@merivartiokilta.f
i
pertti.porsti@outlook.com

Hannu Wallius
jäsen
VAASA
hannu.wallius@gmail.com


Mikko Rahja
Oulunseudun sekä Perämeren edustaja
HAUKIPUDAS
050 351 2850

mirahja@hotmail.com

Mika Ahola
Kokkolan ja
Jokilaakson edustaja
ÖJA
045 111 2769

mikajahola@gmail.com

Mikko Rahja
Oulunseudun sekä Perämeren edustaja
HAUKIPUDAS
mirahja@hotmail.com

Markku Saukkoriipi
Oulunseudun sekä Perämeren edustaja
KIVINIEMI
markku.saukkoriip@gmail.com

Reijo Peräkorpi
jäsen 
VAASA
reijo.perakorpi@pp.inet.fi

Christer Eklund
jäsen 
VAASA
c.eklund@hotmail.com

Heikki Kaján

jäsen
SMEDSBY

Timo lehto

jäsen 
VAASA
timo.m.lehto@gmail.com


Hallituksen varajäsenet - v 2024 år - Styrensens suppleanter:

Christer Sid
varajäsen
VAASA
christer.sid@gmail.com

Petri Kippola
varajäsen
VAASA
petrikip@hotmail.com

Ossi Pelttola
varajäsen
VAASA
ossi.peltola@icloud.com

Johan Mustakangas
varajäsen
HAUKIPUDAS
johan.mustakangas@gmail.com

Mika Stormblad
Malax
 

Hallituksen toimihenkilöt 2024
läsnäolo- ja puheoikeus:

Jani Vastamäki
LSMV edustaja
jani.vastamaki@raja.fi

Kim Ståhl
WEB-master
NORRA VALLGRUND
webmaster@merivartiokilta.fi

Rauno Kotilainen
Toiminnantarkastaja
VAASA
raunokot@hotmail.com

Pasi Kettunen
Varatoiminnantarkastaja
VAASA
pasi@kettunen.com

 

MERIPELASTUS
Nro: 0294 1000

Ohje


< Toukokuu 2024 >
Ma Ti Ke To Pe La Su
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
03040506070809

TAPAHTUMAT

kaikki tapahtumat