Hallitus 2019

Killan asioita hoitaa hallitus, johon kuuluu vuosikokouksessa valitut puheenjohtaja ja 10 muuta varsinaista jäsentä sekä 5 varajäsentä. Hallituksen toimikausi on vuosikokousten välinen aika. Hallitus valitsee keskuudestaan varapuheenjohtajan sekä ottaa keskuudestaan tai ulkopuoleltaan sihteerin, rahastonhoitajan ja muut tarvittavat toimihenkilöt.

KILLAN HALLINNON JÄSENTEN YHTEYSTIEDOT:


Hallitus

 

Timo Häyhä mvluutn evp
puheenjohtaja
ordförande
Kalvholmintie 450
65630 KARPERÖ
050-599 7726
puheenjohtaja@merivartiokilta.fi
timo.hayha@gmail.com

 

Ari Nurkka
insylil
varapuheenjohtaja
viceordförande
Käpypolku 4
65280 VAASA
040-578 7149
arinurkka26@gmail.com

Pertti Pörsti
pursim res
sihteeri, I lipunkantaja
sekreterare
Porvarinkatu 16-20 As.9
65230 VAASA
040-028 3015
pertti.porsti@outlook.com

 

Christer Sid
ösbvm i a.
rustmestare, II. lipunkantaja
varusmestari
Handelsesplanaden 4 Bst 2
65100  VASA
050-307 4597
myynti@merivartiokilta.fi
christer.sid@gmail.com

Hannu Wallius 
mvluutn evp 
koulutus- ja yhdyshenkilö
Vaasanpuistikko 6 C 17 
65100 VAASA
040-013 2888
hannu.wallius@gmail.com

 

Pentti Mäenpää
ylil res
jäsen/ WEB-master
Kirkkopuistikko 9 B 34
65100 VAASA
050-562 1782
webmaster@merivartiokilta.fi

Juha Dahlbo
ltn evp
jäsen/ MPK
Rajalammentie 10
65280 VAASA
040-550 9070
juha.dahlbo@pp.inet.fi

 

Christer Eklund
v-ohj
jäsen/ perinnetyö
Kauppapuistikko 6 B 2
65100 VAASA
050-586 0869
c.eklund@hotmail.com

Veijo Järvinen
kers res
jäsen/ virkistystoiminta
PL 407
65101 VAASA
050-016 6264
veijo@vaasalainen.com

 Kari Tikkamäki
mvmest evp
jäsen/ perinntyö/jäsenvastaava

Kirkkopuistikko 5 A 19
65100 VAASA 
040-746 1261
kari.tikkamaki@netikka.fi 

Reijo Peräkorpi
mvylil evp
jäsen/ perinnetyö

Kustaa III:n polku 7 
65380 VAASA 
040-056 3875 
reijo.perakorpi@pp.inet.fi


Hallituksen toimihenkilöt 2019
läsnäolo- ja puheoikeus

 

Martin Saarinen
kaptenlöjtn
Öjastået 68
65800 REPLOT
050-557 5208

martin.saarinen@raja.fi
Länsi-Suomen Merivartioston
edustaja 1.4.2010 lukien

Liisa Mäenpää
killan rahastonhoitaja
gillets kassör
Kirkkopuistikko 9 B 34
65100 VAASA
044-542 4263
talous@merivartiokilta.fi
Liisa.M.Maenpaa@netikka.fi

 

Kimmo Rantanen
mvylil evp
toiminnantarkastaja
Pietarsaarenkatu 4 B 13
65350  VAASA
050-300 3051
rantaskimmo@gmail.com

Rauno Kotilainen
mvylil evp
varatoiminnantarkastaja
Konepajankatu 20 A 60
65100 VAASA
040-746 1261
raunokot@hotmail.com



Hallituksen varajäsenet - v 2019 år - Styrensens suppleanter

 

Juhani Frangén
v-ohj evp, pursim res
perinnetyö
Tallimiehenkatu 8
65370 VAASA
06 3167155
041-433 1093
juhani.frangen@netikka.fi

Lars Carlsson
sblöjtn i a.
perinnetyö
Raastuvankatu 5 D 52
65100 VAASA
06 3466323 
040-531 8253
lars.carlsson@netikka.fi

 

Heikki Kaján
sbmäst i a.
perinnetyö
Ulriksvägen 6
65610 SMEDSBY
06 3221139
050-374 8960

Elis Nykvist
sbmäst i a.
perinnetyö
Kyrkvägen 66
65800 REPLOT
050-381 4242
elis.nykvist45@gmail.com

 

Teuvo Romppanen
ylimvja evp
pursim res
Kortelaaksontie 21 B 5
65280 VAASA
050-560 1981
teuvo.romppanen@netikka.fi

 


MERIPELASTUS
Nro: 0294 1000

Ohje


< Huhtikuu 2019 >
Ma Ti Ke To Pe La Su
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
06070809101112

TAPAHTUMAT

kaikki tapahtumat