Hallitus 2018

Killan asioita hoitaa hallitus, johon kuuluu vuosikokouksessa valitut puheenjohtaja ja 10 muuta varsinaista jäsentä sekä 5 varajäsentä. Hallituksen toimikausi on vuosikokousten välinen aika. Hallitus valitsee keskuudestaan varapuheenjohtajan sekä ottaa keskuudestaan tai ulkopuoleltaan sihteerin, rahastonhoitajan ja muut tarvittavat toimihenkilöt.

KILLAN HALLINNON JÄSENTEN YHTEYSTIEDOT:


 

Hallitus

Timo Häyhä
mvluutn evp
puheenjohtaja
ordförande
Kalvholmintie 450
65630 KARPERÖ
050-599 7726
puheenjohtaja@merivartiokilta.fi
timo.hayha@gmail.com

 

Ari Nurkka
insylil
varapuheenjohtaja
viceordförande
Käpypolku 4
65280 VAASA
040-578 7149
arinurkka26@gmail.com

Pertti Pörsti
pursim res
sihteeri
sekreterare
Porvarinkatu 16-20 As.9
65230 VAASA
040-028 3015
pertti.porsti@outlook.com

 

Christer Sid
ösbvm i a.
rustmestare
varusmestari
Handelsesplanaden 4 Bst 2
65100  VASA
050-307 4597
myynti@merivartiokilta.fi
christer.sid@gmail.com

Hannu Wallius 
mvluutn evp 
koulutus- ja yhdyshenkilö
Vaasanpuistikko 6 C 17 
65100 VAASA
040-013 2888
hannu.wallius@gmail.com

 

Pentti Mäenpää
ylil res
killan kotisivut, gillets hemsidorna
Kirkkopuistikko 9 B 34
65100 VAASA
050-562 1782
webmaster@merivartiokilta.fi

Juha Dahlbo
ltn evp
Rajalammentie 10
65280 VAASA
040-550 9070
juha.dahlbo@pp.inet.fi

 

Christer Eklund
v-ohj
Kauppapuistikko 6 B 2
65100 VAASA
050-586 0869
c.eklund@hotmail.com

Veijo Järvinen
kers res
PL 407
65101 VAASA
050-016 6264
veijo@vaasalainen.com

 Rauno Kotilainen
mvylil evp
Konepajankatu 20 A 60
65100 VAASA 
040-746 1261
raunokot@hotmail.com 

Reijo Peräkorpi
mvylil evp 
Kustaa III:n polku 7 
65380 VAASA 
040-056 3875 
reijo.perakorpi@pp.inet.fi


Hallituksen toimihenkilöt 2018
läsnäolo- ja puheoikeus

 

Martin Saarinen
kaptenlöjtn
Öjastået 68
65800 REPLOT
050-557 5208

martin.saarinen@raja.fi
Länsi-Suomen Merivartioston
edustaja 1.4.2010 lukien

Liisa Mäenpää
killan rahastonhoitaja
gillets kassör
Kirkkopuistikko 9 B 34
65100 VAASA
044-542 4263
talous@merivartiokilta.fi
Liisa.M.Maenpaa@netikka.fi

 

Raimo Yli-Jouto
mvkaptl evp
toiminnantarkastaja
Pietarsaarenkatu 4 b B 13
65350  VAASA
06-315 3506
050-300 3051

Matti Hakamäki
mvkaptl evp
varatoiminnantarkastaja
Hautaviidankuja 7
Alakylä
64350 KARIJOKI
040-741 0435
matti.hakamaki@ssvnet.fi



Hallituksen varajäsenet - v 2018 år - Styrensens suppleanter

 

Juhani Frangén
v-ohj evp, pursim res
Tallimiehenkatu 8
65370 VAASA
06 3167155
041-433 1093
juhani.frangen@netikka.fi

Lars Carlsson
sblöjtn i a.
Raastuvankatu 5 D 52
65100 VAASA
06 3466323 
040-531 8253
lars.carlsson@netikka.fi

 

Heikki Kaján
sbmäst i a.
Ulriksvägen 6
65610 SMEDSBY
06 3221139
050-374 8960

Elis Nykvist
sbmäst i a.
Kyrkvägen 66
65800 REPLOT
050-381 4242
elis.nykvist45@gmail.com

 

Christian Petander
kers
Piirikatu 8 C
65320 VAASA
040-529 3393
christian.petander@pp.inet.fi

 

< Toukokuu 2018 >
Ma Ti Ke To Pe La Su
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
04050607080910

TAPAHTUMAT

kaikki tapahtumat